“Cenin’de geriye ölüm kaldı”
 
Uluslararası yardım kuruluşları ve gazetecilerin girmeye başladığı Cenin mülteci kampı deprem bölgesini andırıyor.  

 
Cenin
16 Nisan —  Batı Şeria’daki İsrail işgali sırasında en şiddetli çatışmaların yaşandığı Cenin’deki mülteci kampında hala çok sayıda cesedin yıkıntılar altında olduğu, birçok insanın da yıkıntılardan kurtarılmayı beklediği belirtiliyor. İsrail askerlerinin katliam yaptığına ilişkin iddialar gündemdeki yerini korurken, mülteci kampının deprem bölgesinden farksız olduğu belirtiliyor. Batılı bir gazeteciye göre, İsrail’in tank, buldozer, füze ve helikopterlerle saldırdığı Cenin’de geriye sadece ölüm kaldı.
Af Örgütü, görgü tanıklarının örgüt temsilcilerine, evlerin buldozerlerle insanların başına yıkıldığını ya da topa tutulduğunu anlattıklarını belirtti. Örgüt Cenin’de çocukların kanayan yaralarıyla sokaklarda bırakıldığı yönünde haberler geldiğini de kaydetti.
       
FİLİSTİNLİLER’DEN ARAŞTIRMA TALEBİ

        Filistin Uluslararası İşbirliği Bakanı Nebil Şaat da Cenin mülteci kampında Filistinlilerin katledildiğine ilişkin iddiaların araştırılmasını istedi. Şaat, dün tutuklanan El Fetih liderlerinden Mervan Barguti‘nin güvenliğinden endişe duyduğunu da söyledi.
       
“TERÖRLE İLGİSİ OLMAYANLAR ÖLDÜRÜLDܔ

Bu arada, özellikle İngiliz basını Batılı gazetecilerin bölgede katliam yapıldığı yönündeki izlenimlerine geniş yer veriyor. Bu izlenimlerde, mülteci kampında terörle ilgisi olmayan çok sayıda sivilin öldürüldüğünü dünyaya duyurdu.
       The Times, The Independent, The Guardian ve Daily Telegraph gibi İngiliz gazeteleri Cenin mülteci kampındaki çatışmaların ardından ortaya çıkan tabloyla ilgili olarak İsrail hükümetine ağır eleştiriler yönelti. Gazeteciler mülteci kampındaki çok sayıda evin, içlerinde insanlar varken iş makineleriyle yıkılmaları sonucunda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini belirtiyorlar.
BOSNA VE KOSOVA ÖRNEĞİ
       Kampa girmeyi başaran The Times gazetesinin muhabiri 13 bin nufüslü mülteci kampında geriye ölümden başka birşey kalmadığını ifade etti. Bosna, Sierra Leone ve Kosova’da dahil olmak üzere on yıldan fazla bir süredir savaş bölgelerinde çalıştığını söyleyen Times muhabiri Di Giovanni’nin, yazısında “böyle kasıtlı bir yıkımı ve insan yaşamına saygısızlığı daha önce görüp görmediğimi kendime sordum” ifadesini kullanması dikkat çekti.
YARDIM ÇALIŞMALARI AKSIYOR
       
Kızılhaç ve BM Filistin Mültecilerine Yardım Ajansı (UNRWA), 10 gündür şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgedeki kampa gıda yardımı yapılmaya çalışıldığını, ancak dün gönderilmek istenen bir gıda kamyonuna ancak saat 18:00’de giriş izni verilmesi üzerine yardımın geri döndüğünü açıkladı.
        Kampa yardım götürme girişimlerinin bugün de süreceğini bildiren UNRWA, Cenin kampında hala binlerce insanın bulunduğunu söyledi. Bölgenin deprem yaşanmış görüntüsünde olduğunu belirten örgüt, insanları kurtarmak için alet ve ağır iş makinaları gerektiğini, ancak bunların bulunmadığını kaydetti.Tevhidweb Email Grubu
http://www.tevhid.net & http://www.tevhidweb.com Web Siteleri ve irc.tevhid.net serveri resmi email gurubudur.
Yaratilis gayesini bilip, "oku" emriyle hayati ve kainati okuyan gönüllerin birlik noktasina...
Yollanacak Emaillerde Dikkat Edilmesi Gerekenler:
1-internet ortaminda sürekli dolasan, yazilar tekrara sebep vermemek için kabul edilmez.
2-Sahsi yorumlara,  isim verilerek ilim adi altinda polemiklere izin verilmez.
3-Uzun yazilar degil kisa ve anlasilir yazilar yollamaya calisiniz. (Zaten uzun yazilari kimse okumuyor.)
4-Kendiniz okumadiginiz bir metni yollamayiniz.
5-Edebi, ve kisisel fikir, paylasim içermeyen yazilarda , kaynak belirtiniz.
6-Topluma malolmus, fikir önderleri, veya cemaatler hakkinda dogrudan veya dolayli karalamaya varan mesajlar kabul edilmez.
7-Genel ahlak  ve adap kurallarina  aykiri ifadeler içeren bu kültürel ortamin yapisina uymayan bir fayda içermeyen  yazilar kabul görmez.
8-Ayni kisiden bir gunde iki mail yayinlanmaz.
9-Kisisel yardim vs. talepleri gerekli bilgiler ve dogrulanma durumu olmadigindan kesin net bir hal yoksa hataya düsmemek için reddedilir veya ilgili yerlere iletilir.
10-Bu Kurallar Disina Cikanlarin Yazilari Yollanmaz.
Bu Emaillerden Arkadaslarinizinda Almasini Isterseniz tevhid@tevhid.net adresine yazarak emaillerini yollayiniz.
Bu gruptan çikmak isterseniz beni çikarin baslikli bir email yollanamaniz Yeterlidir.
Moderatorlere (yöneticilere) yazmak için tevhiweb@tevhid.net adresine email yollayiniz.
http://www.tevhid.net Tevhid Script, Sohbet Odasi, Kuran-i Kerim Meali ve Tefsiri Resimler
http://www.tevhidweb.com islami Siteler Listesi . Islam Hakkinda Hazirlanmis Siteleri Bulabileceginiz En iyi Kaynak.
/server irc.tevhid.net Kaliteli bir irc serveri.
Herseye Ragmen Verdigimiz Rahatsizliktan Dolayi Kusura Bakmayiniz. Bizleri Mazur Gormenizi Rica Ederiz.


Your use of Yahoo! Groups is subject to the Yahoo! Terms of Service.