23 Şubat 2000 - BÜTÜN MÜSLÜMANLARA BİR ÇAĞRI

İbadet etmekte olan yaşlılara…
Örtünmüş kadınlara…
Bütün imamlara ve ibadet edenlere…
Bu çağrı hepinize…

Savaş gitgide kızışıyor, kalbler parçalanıyor. Durum çok ağır ve düşmanın vahşice saldırıları dinmek bilmiyor. Dünya çapında tüm kafirler işbirliği içinde bize karşı dolaplar çeviriyorlar. Uçaklar en yıkıcı bombalarla bombalıyorlar. Üzerimize top ateşleri yağıyor. Dağlar kar ve buzlarla kaplı. Bu şartlar bize kardeşlerimizin çok çetin bir azapla imtihan geçirirken düştükleri hali hatırlatıyor. Kuranı Kerim’de anlatıldığı üzere: 
"Onlar hem yukarınızdan hem aşağı tarafınızdan (vadinin üstünden ve alt yanından) üzerinize yürüdükleri zaman; gözler yıldığı yürekler gırtlağa geldiği ve siz Allah hakkında türlü türlü şeyler düşündüğünüz zaman; İşte orada iman sahipleri imtihandan geçirilmiş ve şiddetli bir sarsıntıya uğratılmışlardı." 
[Ahzab 10/11]

Ey İslam Ümmeti: Aranızda Allaha olan ahdine sadık olan kimseler yok mu? Samimiyetle ve alçakgönüllülükle ellerini kaldırdığı zaman duası kabul edilenler yok mu? Yada bizi dualarınızda bile unuttunuz mu? Nerede gece yarılarındaki ısrarlı dualarınız (Kunut)? Gerçekten, böyle muazzam bir ibadet şekline, bu günkü durumumuzdan daha çok hangi durum için ihtiyaç duyulmaktadır acaba?

Allahın Rasulu (s.a.v) şehit olan 70 arkadaşı için Kunut duaları etmişti. Bugün binlerce müslüman kardeşiniz öldürülürken, sizin desteğiniz nerde?

Allah Şeyh Ibn Baz’a rahmet eylesin:' Ne zaman dünyanın herhangi bir yerinde
müslümanların başına bir felaket geldiğini duysanız hemen Kunut dualarınızla
kardeşleriniz için Allaha yakararak onlara merhamet edip zafer ihsan eylemesi için dua ediniz.' Ruslara karşı ilk savaşımızda dualarınızla bize olan desteğinizi unutmuş değiliz. Allah sizi sonsuz rahmetiyle kuşatmasını diliyoruz.

Ey İslam Ümmeti, dualarınızda bizleri unutmayın, zafer için bizi desteklemekten vazgeçmeyin.

Çeçenistan Mücahidleri Komutanları