TEVBE SURESİ 25-26

25- İnkâr kabul etmez bir durumdur ki, Allah size birçok yerde yardım etti. Özellikle Huneyn Günü ki, o gün kendi çokluğunuz size güven vermişti de o gün size onun bir faydası olmamıştı. Yeryüzü bütün genişliğine rağmen başınıza dar gelmişti. Sonra da bozguna uğrayarak gerisin geri dönüp kaçmaya başlamıştınız.

26- Sonra Allah, Resulünün üzerine ve müminlerin üzerine sekinetini (kalplere huzur veren rahmetini) indirdi ve gözle görmediğiniz ordular indirdi de kendisini tanımayan kâfirleri azaba uğrattı. Ve o kâfirlerin cezası işte budur.

Ya Rabbim, Kitabında bize bir çok yerde yardım ettiğini söylüyorsun. Özellikle Huneyn günü ki, o gün yeryüzü bütün genişliğine rağmen bize dar gelmişti. Bozguna uğrayıp gerisin geri kaçmıştık. Bu gün de bütün yeryüzü bize dar geliyor. Arzını bize dar ettiler Ya Rabbim. Her şeyi gören ve bilen sensin. Kaadir olan Rabbim, bu gün senden başka bize imdad edecek yoktur. Bizim üzerimize de sekinetini indir. O gün seni tanımayan kafirleri nasıl cezalandırdıysan, bu gün de öyle cezalandır. Çünkü kafirlerin cezası budur.

Gerçi yine kitabında

"24- Onlara de ki; eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, kadınlarınız, akrabalarınız, kabileniz, elde ettiğiniz mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız evler ve meskenler, size Allah ve Resulünden ve Allah yolunda cihaddan daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah böyle fasıklar topluluğuna hidayet nasip etmez. (Tevbe-24) "

buyuruyorsun, ama bu gün hepimiz gaflet içerisindeyiz. Bizleri uyandır Ya Rabbim, bizlere hidayet ver, sekinetini üzerimize indir Ya Rabbim. Bizleri ıslah et, kalplerimizi nifaktan, amellerimizi riyadan, dilimizi yalandan, gözümüzü hıyanetten temizle. Senden başka yardım isteyebileceğimiz kimse yoktur. Dua edin ki icabet edeyim diyorsun. İşte duamız, icabet et Ya Merhametlilerin En Merhametlisi.

PARÇALARI BİRLEŞTİRELİM

"Biz Kur'anı okuduk, ikna olduk ve örtündük. Siz hangi kitabı okudunuz da bizi ikna etmeye çalışıyorsunuz?"

İŞTE PARÇALAR

1-Çeçenistan'da bir dram, bir işgal, bir soykırım bütün hızıyla devam etmekte ve en acısı bu tablo karşısında dünya sessiz kalmayı tercih etmektedir. Bir millet asırlardır kendi topraklarında hür, onurlu, başı dik yaşamanın mücadelesini vermektedir. Bu mücadele de terörizm olarak isimlendirilip, mücahitler vahşete uğratılmaktadır.

2- dick cheney'in çıktığı ikna turunun israil ayağında katil şaron'a söylediklerine bakın: "Bu ziyaretimizin bir amacı da israilin güvenliğine verdiğimiz önemdir... Filistin lideri Arafat'tan şiddetten vazgeçmesini isteyeceğim." Kan gölünün ortasında oturan bir katille yanyana poz verirken bile başkalarının eylemleri şiddet olarak vurgulanabilirken, israilin doğasında varolan ve her fırsatta kusulan şiddetine en küçük bir atıf bile yapılmıyor.

3-Afganistan'ı yoketme harekatında, dünyanın savaş ile ilgili bütün anlayışları bir tarafa bırakılmış. Atari oynar gibi canları istediği şekilde bir imha planı uygulamışlardır. Yerleşim birimleri, evler , arabalar her şey hedef alındı. Sonsuz adalet değil, sonsuz kinle ikiz kulelerin intikamını aldılar. Adres doğrumuydu değilmiydi bilinmez ama kafirin ateşi böyle sönüyor herhalde.

4-Doğu Türkistan Moğol istilasından daha acı bir tarih yaşıyor. Bırakın elin gavurunu ben müslümanım diyen kaç kişi buradan haberdar.

5-Ülkemizde bile dindar müslümanlar, ordudan, emniyetten, okullarından atılıyor, adeta sosyal olarak dışlanmaya çalışılıyor. Dünyada terörün , zulmün ve haksızlıkların muhatabı müslümanlar olduğu gibi, ülkemizde de durum aynı.

Parçaları birleştirince, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de dindar müslümanlara karşı bir hareketin varlığı görülüyor. İnsan, ister istemez merak ediyor: "Acaba Global bir planla mı karşı karşıyayız?" Evet, terör hiç bir şekilde hoşgörülemez, ama bazı müslümanların haddi aşmaları ile bu yaşananlar arasında bir bağ yokmudur?