PARÇALARI BİRLEŞTİRELİM

"Biz Kur'anı okuduk, ikna olduk ve örtündük. Siz hangi kitabı okudunuz da bizi ikna etmeye çalışıyorsunuz?"

İŞTE PARÇALAR

1-Çeçenistan'da bir dram, bir işgal, bir soykırım bütün hızıyla devam etmekte ve en acısı bu tablo karşısında dünya sessiz kalmayı tercih etmektedir. Bir millet asırlardır kendi topraklarında hür, onurlu, başı dik yaşamanın mücadelesini vermektedir. Bu mücadele de terörizm olarak isimlendirilip, mücahitler vahşete uğratılmaktadır.

2- dick cheney'in çıktığı ikna turunun israil ayağında katil şaron'a söylediklerine bakın: "Bu ziyaretimizin bir amacı da israilin güvenliğine verdiğimiz önemdir... Filistin lideri Arafat'tan şiddetten vazgeçmesini isteyeceğim." Kan gölünün ortasında oturan bir katille yanyana poz verirken bile başkalarının eylemleri şiddet olarak vurgulanabilirken, israilin doğasında varolan ve her fırsatta kusulan şiddetine en küçük bir atıf bile yapılmıyor.

3-Afganistan'ı yoketme harekatında, dünyanın savaş ile ilgili bütün anlayışları bir tarafa bırakılmış. Atari oynar gibi canları istediği şekilde bir imha planı uygulamışlardır. Yerleşim birimleri, evler , arabalar her şey hedef alındı. Sonsuz adalet değil, sonsuz kinle ikiz kulelerin intikamını aldılar. Adres doğrumuydu değilmiydi bilinmez ama kafirin ateşi böyle sönüyor herhalde.

4-Doğu Türkistan Moğol istilasından daha acı bir tarih yaşıyor. Bırakın elin gavurunu ben müslümanım diyen kaç kişi buradan haberdar.

5-Ülkemizde bile dindar müslümanlar, ordudan, emniyetten, okullarından atılıyor, adeta sosyal olarak dışlanmaya çalışılıyor. Dünyada terörün , zulmün ve haksızlıkların muhatabı müslümanlar olduğu gibi, ülkemizde de durum aynı.

Parçaları birleştirince, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de dindar müslümanlara karşı bir hareketin varlığı görülüyor. İnsan, ister istemez merak ediyor: "Acaba Global bir planla mı karşı karşıyayız?" Evet, terör hiç bir şekilde hoşgörülemez, ama bazı müslümanların haddi aşmaları ile bu yaşananlar arasında bir bağ yokmudur?

nesetfirat@hotmail.com


Sorry, your browser doesn't support Java(tm).

"ÇEÇENİSTAN YARDIM KOMİTESİ"


BİR ÖNCEKİ YAZI / 2050 DABILYU BUSH / NEDEN USAME ? CEVABI BURADA


TEVHID ISLAMI SITELER Uyesi YENİSİTE TOPLİST Aktif Liste