DUDAYEV'DEN TÜRK MİLLETİNE TEŞEKKÜR MESAJI 08.04.1996

Bismillahirrahmanirrahim...

Selamün Aleyküm...

Kardeşlerim, bacılarım, dostlarım... Ey yüce Türk Milleti...
Görüyoruz ki bizi unutmamışsınız. Bu ülkedeki Müslüman kardeşlerinizin, bacılarınızın başına gelen beladan dolayı sizin duyduğunuz sıkıntıyı, acıyı da biliyoruz. Sizin bize yaptığınız, yardımları da biliyoruz. Dünya da bir çok millet var Müslüman olanlar Müslüman olmayanlar var ama bizim sıkıntımızı üstlenen, yüreği sızlayan başka bir millet başka bir devlet,başka bir halk yok.Onun için Allah sizi yüceltsin,size merhamet etsin.Allah sizin memleketinize sizin milletinize, sizin devletinize imanı ve bereketi eksik etmesin.Bizim için yaptığınız mitingleri,Cuma namazı yaptığınız gösterileri seyrettik. Bizim için yardımlar toplanırken Müslüman bacılarımız ,kulağında ki küpeyi,boynundan zinciri,kolunda ki bileziği çıkarıp gözlerinden yaşlar akarak davamıza destek oldular. Bu dünyada ,yardımlarda kardeşlikte çeşit çeşittir.Bu kadar değerli,bu kadar yüce bu kadar imanla edilmiş yardım daha görülmemiştir.Bundan daha büyük vicdan olamaz.

Bazıları "Türk Devleti yardım etmiyor" diyorlar. Bu o kadar önemli değil.Türk halkı yardım ediyor.Halk olmasa devletin hiçbir gücü yoktur.Biz çok iyi biliyoruz ki imanlı olmayan halkın yaptığı yardımın hiçbir kıymeti de bereketi de olmaz.
    Bundan dolayı Türk Devleti yardım etmiyor diye hiç gücenmiyoruz.Onlara,devletin büyüklerine hiç sitem etmiyoruz. Türk Devleti'nin dünya sistemi içerisinde istedikleri gibi harekete geçip bize yardım etmeye, savaşa katılmaya imkanları yok. Onlara kızmıyorum. Bizim insanlardan istediğimiz mağdur insanlara sahip çıkmalarıdır.Onları ülkelerinde misafir etsiler...
    Bağımsızlığımızdan ödün vermemizi istiyorlar. 100 bin sene geçse de biz toprağımızdan ve bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bizim davamız büyük bir davadır.Bu davayı unutmamız onu bırakmamız mümkün değil.Biz unutsak ta dünya unutmaz.Ardımızdan gelen nesil unutmaz.Türkiye'deki birçok şehirde oturan halk Çeçenistan'a yardım etmek için seferber olmuşlar.Kendi sıkıntılarını unutmuşlar,Çeçenistan'lı insanlara ulaşabilmek için bütün güçlerini kullanıyorlar.Böyle sıkıntıyı üstlenen milletin Allah bereketini,sevincini,şuurunu artırsın.Sizin yaptığınız yardıma,çektiğiniz sıkıntıya,duyduğunuz acıya ben şahidim.Çeçenistan toprakları durduğu sürece,bu topraklarda Müslüman insanlar yaşadığı sürece yapılan yardımlar unutulmayacaktır.
    Yakında ki iyi komşu uzaktaki kardeşten iyidir.Biz iyi komşu oluruz,iyi kardeş oluruz.Allah şerefinizi,bereketinizi,imanınızı artırsın.Üzerinizden bereketini eksik etmesin.
    Müslümanların samimi merhametinden büyük hediye olamaz.Sizi çok seviyoruz.İnşallah sonsuza kadar hep beraber yaşar,birbirimize destek oluruz.
    Allah Çeçenistan ile Türkiye'yi imanla,sabırla beraber aynı yolda yürümeyi nasip etsin.
    Elhamdülillah...Hoşçakalın... Allahuekber...

Cevher Dudayev
Çeçenistan Devlet Başkanı

Ey yüce Türk Devleti,iman eden kardeşlerimiz peki ya değişen nedir ?


"ÇEÇENİSTAN YARDIM KOMİTESİ"

www.cecenonline.org